W dzisiejszych czasach – ekspansji Internetu na coraz większą skalę przestaje już nawet dziwić współpraca między poszczególnymi serwisami na wzór współpracy między firmami, które nie stanowią dla siebie konkurencji, ale mogą mieć wspólny target do którego łatwiej dotrzeć we dwójkę. Tak właśnie jest na przykład z naszą klasą i serwisem allegro.

Na jednym z najpopularniejszych serwisów w Polsce jakim jest nk można śmiało licytować towary dostępne w allegro, ponieważ serwisy są ze sobą powiązane specjalną umową. Co więcej, poza indywidualnymi i zakupami możemy śledzić aukcje znajomych, lub samemu informować ich o wystawionych przez siebie przedmiotach.

Całość jest intuicyjna i niezwykle prosta w obsłudze co nie spraw najmniejszych problemów nawet laikowi. Na powyższym przykładzie widać, że nawet tak duże serwisy potrafią wyjść naprzeciw stereotypom konkurencyjności i nawiązać współpracę, która pozwoli na świadczenie usług z korzyścią dla klienta. Jest to z pewnością pozytywne zjawisko, któremu należy się przyglądać w dłuższej perspektywie.