Bluzy hip-hopowe są równie charakterystycznym elementem ubioru tej subkultury jak np. szerokie spodnie czy czapeczki z daszkiem. Są zazwyczaj bardzo obszerne, bawełniane i posiadają kaptur. Każdy hip-hopowiec powinien posiadać w swojej garderobie co najmniej kilka takich bluz. Tak samo jak inne elementy ubioru, tak i bluzy skate charakteryzują się dużymi rozmiarami, przez co często sprawiają wrażenie zbyt dużych na daną osobę. Na przedzie posiadają ogromne napisy oraz logo firmy, przez którą zostały wyprodukowane.

Skateshopy oferują także bluzy nie posiadające kapturów, jednak nie cieszą się one aż tak duża popularnością. Na jakie elementy zwraca uwagę hip-hopowiec wybierając odpowiednią dla siebie bluzę? Musi być ona duża, niezwykle obszerna, a co za tym idzie komfortowa i wygodna w noszeniu. Rękawy oraz dolna część powinny mieć ściągacze, a na brzuchu musi być usytuowana kieszeń – charakterystyczny element tzw. bluz kangurków. Dostępne jest wiele kolorów, motywów i wzorów bluz. Najczęściej spotykamy takie w barwie czarnej lub szarej.

Część hip-hopowców decyduje się jednak na bardziej kolorowe i przyciągające uwagę odcienie. Wielu wybiera wielkie, wielokolorowe napisy czy wzory. Jest to kwestia indywidualnego gustu. Skateshopy oferują spory wybór takich produktów, że na pewno każdy miłośnik takiego stylu znajdzie odpowiedni ciuch dla siebie. Tak samo jak pozostałe elementy stroju hip-hopowego tak i bluzy powinny być markowe. Bardzo ważna jest wysoka jakość noszonych ubrań. Oznacza to jednak dość wysoką, dochodzącą nawet do kilkuset złotych cenę zakupu bluzy.

Cenę łatwiej przeboleć gdy zdamy sobie sprawę, że jest to inwestycja na długie lata, ponieważ wykonanie z bawełny o wysokiej jakości pozwala na noszenie ubrań nawet przez kilka sezonów. Osoby z mniej zasobnymi portfelami mają możliwość zakupu bluzy w stylu hip-hopowym w jednej z popularnych sieciówek, które oferują często spory wybór tego typu ubrań. Jeśli jednak chcemy zakupić typowo hip-hopowy ciuch powinniśmy wybrać się do tzw. skateshopu lub dokonać zakupów przez Internet. Dobór rozmiaru w tym przypadku nie stanowi większego problemu.