Kariera Jose Mourinho po niedawnym zwolnieniu z Manchesteru United znacznie wyhamowała i część osób zastanawia się nawet, czy to nie kres możliwości Portugalczyka w europejskiej piłce. Część obserwatorów futbolu wróży mu nawet przeprowadzkę do Chin, czy objęcie jednej z egzotycznych reprezentacji. Sam Mourinho też przed lary wspominał, że chętnie objął by jeden z klubów w amerykańskiej MLS, czy też poprowadził do sukcesów reprezentację Portugalii. Wydaje się jednak, że w przypadku The Special One jeszcze za wcześnie na sportową emeryturę. Portugalski trener wciąż jest głodny sukcesów, a kilka europejskich klubów chętnie przyjmie go pod swoje skrzydła. Jakie są najpopularniejsze warianty co do dalszej kariery Mourinho ?

1. Real Madryt

Wszyscy fani futbolu wiedzą, że Portugalczyk pracował już w Realu Madryt w latach 2010-2013. Była to przygoda dość udana, aczkolwiek nie pozbawiona wyraźnej rysy na szkle, jaką był brak zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Po ten puchar sięgnął za to już rok później ówczesny następca Mourinho – Carlo Ancelotti. Trudno oprzeć się wrażeniu, że mocno zabolało to ambitnego Portugalczyka i uraziło jego dumę. Bardzo prawdopodobnym jest, że Mourinho będzie chciał wrócić do Madrytu i jeszcze raz spróbować sięgnąć po najważniejsze klubowe trofeum w Europie. Na taki układ chętnie zgodzi się też Florentino Perez, który nie może być zadowolony z wyników Realu pod wodzą tymczasowego trenera, Santiago Solariego.

2. PSG

W stolicy Paryża na Mourinho czeka worek pieniędzy, zarówno jeśli chodzi o jego gażę, jak i środki na transfery. Możliwość zakupienia wielu znakomitych piłkarzy z pewnością byłaby dla Portugalczyka bardzo kusząca. Poza tym Jose wspominał już, że w Paryżu mieszka jego syn, on sam czuje się tam jak w domu, a atmosfera na Parc de Princes jest znakomita. Jeśli obecny trener PSG Thomas Tuchel nie spełni oczekiwań, możliwe, że The Special One już niebawem zajmie jego miejsce na ławce trenerskiej.

3. Inter Mediolan

Choć Mediolan to miejsce, które Jose Mourinho lubi i szanuje, jego powrót do Interu wydaje się raczej mało prawdopodobny. Według doniesień od https://baseball-statistics.com/betfan/ Portugalczyk na ten moment będzie chciał chwilę odpocząć od piłki. Z drugiej jednak strony, możliwość rywalizacji z Juventusem mogłaby być bardzo interesująca dla portugalskiego szkoleniowca. Dużo zależy od tego, czy obecny trener Nerrazzurich – Lucciano Spaletti zdoła osiągać przyzwoite wyniki do końca sezonu. Nie bez znaczenia będzie też decyzja o przyszłości, którą podejmie Diego Simeone. Obecny trener Atletico również jest łączony z Interem i być może już tego lata zdecyduje się na przeprowadzkę.