Większość z ludzi, nie lubi samotnego życia. I właśnie dlatego, prawie każdy z nas szuka partnera, który towarzyszyłby mu w życiu. Poszukiwanie naszej miłości, często rozpoczyna się już w dzieciństwie. To już wtedy mamy pierwsze miłosne uniesienia, to wtedy wydaje nam się, że to ta jedyna, że to ten wybrany. Oczywiście mało kiedy zdarza się, aby taka szkolna miłość przetrwała I bardzo rzadko w tym czasie tworzą się pary na całe życie. Zazwyczaj dopiero w późniejszym okresie naszego życia, odnajdujemy partnera, z którym chcemy wspólnie żyć.

            Ale tego partnera w jakiś sposób musimy znaleźć. Możliwości jest bardzo wiele, bo przecież cały czas przebywamy wśród ludzi, poznajemy nowe osoby. Ale są też tacy, którzy pomimo starań, nie mogą znaleźć odpowiedniego partnera. Czy oznacza to, że muszą oni żyć samotnie? Oczywiście że nie. Przecież gdzieś na pewno jest ich druga połówka, tylko należy ja odnaleźć. A w tym może pomóc Internet. I chociaż wydaje się to nieco dziwne, to jak pokazują różnego rodzaju statystyki, za pośrednictwem sieci internetowej, coraz więcej osób poszukuje swojej miłości. Z pomocą przychodzą im różnego rodzaju portale, gdzie ludzie szukają dla siebie partnera. Każdy, kto się na nim zarejestruje, musi podać o sobie jak najwięcej szczegółów, wkleić swoje zdjęcie itp. Należy też określić jakich osób szukamy. Dzięki temu, możemy dostawać do sprawdzenia profile tych osób, które mogą nam się spodobać. Jeżeli ktoś wzbudzi nasze zainteresowanie, możemy nawiązać kontakt I rozpocząć pisanie maili, później rozmowy telefoniczne, a na końcu można wspólnie umówić się na spotkanie. I jeżeli pomiędzy takimi osobami, poznanymi za pośrednictwem sieci internetowej “zaiskrzy”, to może skończyć się to zalegalizowaniem związku.

            Należy jednak pamiętać, aby to takich randek przez Internet, podchodzić z pewnym dystansem, zwłaszcza na początku. Albowiem nigdy nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie klawiatury i nie wiemy, czy podał on do portalu randkowego prawdziwe dane. Dlatego bądźmy ostrożni, zwłaszcza na samym początku znajomości, abyśmy później czegoś nie musieli żałować.