Zegarki damskie przeszły długą drogę. Od niezbędnego mechanizmu, który miał za zadanie ułatwić nam życie, aż do integralnej części biżuterii oraz stylu. Efektem tej przemiany, dobór odpowiedniego, pasującego zegarka stało się nieco bardziej skomplikowany.

Zegarek dobieramy do ubioru

Trąci banałem stwierdzenie, że każdy zegarek musimy dobrać do naszego ubioru. Zupełnie inne funkcje powinien mieć zegarek, który towarzyszyć nam będzie podczas biegania lub na siłowni, a inny model wybierzemy na uroczystą kolację. Urządzenia takie będą się różnić nie tylko funkcjami, ale tez oczywiście wyglądem. Do wieczornej kreacji doskonale pasują choćby zegarki przypominające biżuterię. Są wykonane w stylu klasycznym, ale bardziej subtelnie i w kobiecej aranżacji. Idealnie nadają się dla tych pań, które cenią sobie minimalistyczny styl oraz elegancje. Przy mniejszej ilości biżuterii należy wybrać model wykonany z metalu. Przy zastosowaniu bogatej, widocznej biżuterii dużo korzystniej jest zakupić zegarek wykonany ze złota lub srebra.

Jeżeli rezygnujemy z sukni wieczorowej na rzecz bardziej eleganckiego i formalnego ubioru, to optymalnym wyborem będą zegarki w stylu klasycznym. Może to być okrągła koperta na prostej bransolecie ze wzorzystym cyferblatem lub prostokątna koperta, utrzymana w czarnej albo czarno – białej tonacji. Do eleganckiego żakietu lub marynarki pasują też bardziej wyraziste i odważne wzory. Zaletą tego typu zegarków jest ich uniwersalność. Doskonale komponować się będą w eleganckiej kreacji, ale też do dżinsów i koszuli.

Istotne są detale

Wybierając zegarek pasujący do wieczorowej kreacji, musimy większą uwagę zwrócić na detale. Przede wszystkim liczy się marka. Zegarek nie musi być oczywiście drogi, ale jego jakość nie może kontrastować na niekorzyść z ubiorem i biżuterią. Dlatego, kiedy decydujemy się na zegarek przypominający biżuterie, to powinien być on wykonany ze złota, a nie na przykład być pozłacany. Zrezygnujmy też z popularnego paska. Bransoletka wykonana z pełnych łączeń wyglądać będzie korzystniej bez względu na to, czy wybierzemy suknię wieczorową, czy też zdecydujemy się na bardziej stonowany strój. Pamiętajmy też, że kolor zegarka powinien być dobrany pod kątem ubioru oraz biżuterii. Kiedy naszym ulubionym metalem jest srebro, zegarek wykonany ze złota nie będzie wyglądał korzystnie na naszym nadgarstku.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie

Zanim zdecydujemy się na dany model, powinniśmy dowiedzieć się, z jakiego materiału został wykonany zegarek. Wybór materiału ma bowiem olbrzymi wpływ na komfort użytkowania. Jeśli priorytetem jest dla nas trwałość produktu i jego odporność na wstrząsy lub uszkodzenia mechaniczne to najlepszym wyborem będzie tytan, lub stal. Tytan cechuję się niezwykłą trwałością, jest lekki oraz nie powoduje podrażnień skóry i nie uczula. Niestety produkty wykonane z tytanu są stosunkowo drogie. Stal jest dużo tańsza i trwała, ale ciężka. Możemy też zdecydować się na zegarek wykonany z metali szlachetnych lub stopów metalicznych. Duże znaczenie ma też kształt i wielkość koperty. Nie może być ona zbyt duża. Wtedy będzie przypominać zegarek męski. O ile jest to dozwolone w pracy lub w przypadku zegarków sportowych, to w kontekście wieczorowej kreacji nie będzie wyglądać korzystnie. Zwróćmy też uwagę na szkiełko – powinno być mineralne lub szafirowe. Zdecydowanie unikajmy szkiełek wykonanych ze zwykłego plastiku. Ważny jest też mechanizm. Oczywiście wygodniejsze są zegarki kwarcowe, które nie muszą być nakręcane i cechują się niższą awaryjnością. Jednak za bardziej eleganckie i stylowe uważa się zegarki mechaniczne. Ten wybór ostatecznie należy tylko do was.