Hotele, szczególnie te na zachodzie europy od początku XXI wieku przeszły bardzo gruntowną metamorfozę. Szczególnie jeśli chodzi o łazienki. Kiedyś wszystkie pokojówki musiały wieszać świeże ręczniki na nieładnych, mosiężnych wieszakach w łazience. Teraz w łazienkach lepszych hoteli pojawiły się dozowniki na ręczniki w roli oraz podajniki na ręczniki w roli, to wszystko ma usprawniać pracę personelu sprzątającego. Takie dozowniki są już przeważnie elektroniczne, gość hotelu na panelu elektronicznym zaznacza ile ręczników i jakiego typu potrzebuje a za jakiś czas w podajniku pojawiają się świeże i pachnące ręczniki.

 

To duże udogodnienie, usprawniające i skracające czas sprzątania. Wcześniej personel sprzątający musiał robić wszystko samemu: począwszy od odkurzania, po ścielenie łóżek aż do sprzątania łazienek, które znając podejście i brak kultury niektórych ludzi mogły być w różnym stanie. Bo klienci, ci najbardziej niekulturalni potrafią z premedytacją zabrudzić toaletę, bo wychodzą z założenia, że przecież i tak nie muszą tu sprzątać. To jednak świadczy tylko o nich samych. Wracając jednak do meritum, te dozowniki i podajniki w roli na ręczniki są obsługiwane oczywiście przez personel odpowiedzialny za sprzątanie. To on patrzy na centralę elektroniczną i rozdziela poszczególne ręczniki. Dzięki temu, że rozdzielane są one automatycznie jest więcej czasu na umycie ręczników i ogólne posprzątanie pokoju. Wyglądają one czyściej. Skraca się również czas godzin pracy sprzątaczy, nie muszą oni zostawać po godzinach.

Jednak elektronika czasami zawodzi. Dlatego jednak większość hoteli ze średniej półki nadal zostawia kwestię ręczników a raczej ich zmiany w rękach personelu sprzątającego. Bo czasami zdarza się tak, iż ręczniki giną dlatego warto aby zmianę ich nadzorował personel. Bo ręczniki nie są tanie. Jeden taki ręcznik, z dobrego materiału może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Wiadomym jest, iż czasami klienci łaszą się na wszystko, dlatego nie wszystkie hotele inwestują w elektroniczne dozowniki w roli i podajniki w roli na ręczniki, nie zawsze jest to opłacalne finansowo. Bo niektórzy klienci są tradycjonalistami i lubią indywidualny kontakt z personelem aby np. dać mu duży napiwek. Tak czasami się dzieje, szczególnie wśród ekscentrycznych bogaczy nie mającymi pomysłu na wydanie pieniędzy.

Czasami nawet z napiwków można zarobić drugą pensję, dlatego personel sprzątający też nie do końca lubi te udogodnienia. Bo obydwie strony mogą tu mieć korzyści. Szef bo przyoszczędzi i personel, bo może więcej zarobić. Sytuacja idealna dla obu stron. Jednak hotele idą z duchem czasu i czasami nawet wbrew sobie montują te urządzenia, aby być na topie.

Reasumując nie zawsze pomysłowe i nowoczesne znaczy dobre. Czasami warto zostać przy sprawdzonej klasyce i pewnych rzeczy nie powierzać maszynom. Jedynie żony mogą delikatne obiekcje, bo nigdy nie ma pewności czy pokojówka zmieniająca ręcznik nie zawróci w głowie mężowi. Statystyki pokazują, iż najwięcej romansów zdarza się właśnie pomiędzy pokojówkami a gośćmi hotelu. Niektóre sytuacje, sprzyjają flirtom.

Dozowniki na ręczniki w roli HiG kupisz w promocji na w punkcie Higieniczny.pl.