Ginekologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się zdrowiem kobiet i reprodukcją. Ginekologia zajmuje się także leczeniem poważnych chorób narządów płciowych, w tym raka. Jeśli kobieta zauważa nietypowe stany, upławy, to natychmiast powinna skontaktować się z ginekologiem. Szczerość pacjentki i lekarza jest podstawą udanej kuracji. Koniecznie trzeba nakreślić problemy lekarzowi. Bezpłodność jest jednym z poważniejszych problemów, ale dobry lekarz może zaordynować odpowiednie badania lub kurację. Endometrioza, problemy z owulacją, zespół policystycznych jajników mogą wpływać na bezpłodność.

 

Obecnie jednak leczenie jest możliwe i współczesne kobiety chętnie z niego korzystają. Każda kobieta jest też świadoma, że kiedyś przekwitnie i przejdzie menopauzę, która wpływa na stan jajników oraz ich funkcjonowanie. Poza tym przekwitając może mieć problemy zdrowotne, wahania nastroju, problemy ze snem, kłopoty z wypadaniem włosów, utracić seksualne pożądanie, tyć.

 
Zostanie rodzicem jest dużym wyzwaniem. Przyszła matka musi kontrolować stan zdrowia, a po porodzie badanie również jest konieczne. Pacjentka musi dbać o własne, nienarodzone dzieci. Badania USG pozwalają odkryć choroby, których nie widać gołym okiem. I to zarówno u matki, jak i u dziecka. Doświadczony lekarz ginekolog z Warszawy, dysponujący odpowiednią wiedzą i doświadczeniem jest specjalistą na wagę złota. Doradzi, pomoże, powie gdzie przeprowadzić zarówno poważny zabieg, jak i kosmetyczne, niewielkie korekty.

 

 

Jeśli pacjentka nie jest zadowolona z pracy lekarza i jego kompetencji to powinna znaleźć nowego specjalistę. Może to być lekarz przyjmujący w sąsiedztwie lub ulokowany nieco dalej. Najważniejsze są kompetencje.