Przeważająca część kancelarii działających na terenie Wrocławia i innych miast województwa dolnośląskiego w ramach swoich usług prowadzi także doradztwo i udziela porad prawnych, czasami także w wersji on-line. Dzięki temu możemy w przypadku opracowywania ważnej umowy lub pisma procesowego zasięgnąć opinii adwokata bez konieczności wychodzenia z własnego biura.

Porady prawne podobnie jak wszystkie inne czynności prawników objęte są tajemnicą zawodową wobec tego możemy być pewni, że nasze osobiste dane bądź przedmiot sprawy nie wypłyną na światło dzienne. Nie mogą bowiem one zostać ujawnione nikomu i w żadnych okolicznościach. Kancelarie realizując obsługę prawną on-line są zobowiązane do zapewnienia także właściwych zabezpieczeń Internetowych, które pozwolą za ochronę naszych danych i przekazywanych informacji.

Wycena porady u adwokata

Wycena porady prawnej jest uzależniona od wielu czynników, ale w dużej mierze zależy od siedziby kancelarii i renomy jaką posiada sam adwokat Wrocław i inne większe miasta mogą być droższe, aniżeli mniejsze miejscowości, ale tam też mieszkańcy mogą liczyć na większe zarobki. Wobec tego można powiedzieć, ze ceny są najczęściej uzależnione od regionu.

Inne czynniki wpływające na koszt porady prawnej to między innymi termin wykonania, czyli im dłużej czasu damy prawnikowi na zorientowanie się w sprawie tym mniej zapłacimy za usługę. Niemniej ważna jest też tematyka porady, ponieważ im bardziej skomplikowana sprawa tym więcej pracy adwokat będzie musiał włożyć w znalezienie najbardziej optymalnego rozwiązania. Samo doświadczenie prawnika także wypływa na cenę za godzinę jego pracy. Bardziej doświadczone osoby w branży będą zapewne żądać wyższych stawek niż świeżo upieczeni adwokaci zaczynający dopiero swoją karierę zawodową.

Czy w ogóle warto zasięgnąć porady?

Należy zaznaczyć, że w wielu przypadkach dobrze jest słono zapłacić za poradę, ponieważ może ona czasem uchronić nas przed sprawą w sądzie, której koszty są o wiele wyższe niż doradztwa prawnego. Nie zaleca się bowiem na własną rękę rozwiązywania sporów, które prowadzić mogą na końcowym etapie do sporu w sądzie. Adwokat może bowiem na takie zagadnienie spojrzeć bardzo obiektywnie, ponieważ sam nie jest w sprawę zaangażowany emocjonalnie.

Decydując się na konkretnego adwokata dobrze jest porównać ceny u innych tego typu usługodawców, jednakże najniższa cena nie zawsze jest najlepszym wyborem. Warto skonfrontować daną kancelarię prawniczą pod względem opinii na przykład na forach internetowych lub branżowych serwisach. Bardzo możliwe, że ktoś z naszego najbliższego grona już kiedyś korzystał z tego typu usług i może nam poradzić lub odradzić konkretnego adwokata. Dobrze jest z takiego polecenia skorzystać, bowiem wtedy też mamy pewność, że cena jaką zapłacimy za poradę jest adekwatna w stosunku do umiejętności tejże osoby.