Każdy, od jakiegoś czasu wolnego lodówce wie, że rzadko można uniknąć nieprzyjemnego zapachu przed jej ponownym włączeniem. Czasami zapach pochodzi ze zgniłego jedzenia, może wynikać z tymczasowej przerwy w zasilaniu lub pleśń, która atakuje lodówkę. Ten zapach jest trudny do usunięcia, ale są stare, sprawdzone sposoby, które pomogą Ci przejść pozbyć. Po Po pierwsze, upewnij się, że zapach nie pochodzi ze zbiornika wodnego znajdującego się pod lodówką.

Wtedy to ma tylko gruntownego czyszczenia. Inną przyczyną nieprzyjemnego zapachu mogą być resztki pożywienia, które utknęło między lodówką i półki w jej szczelinach. Soda oczyszczonego od dawna znany ze swoich właściwości pochłaniające zapachy. Włóż pojemnik w lodówce z sody oczyszczonej i zużywają jej zapach pleśni i złamanym jedzenia. Brykiet węgiel jest kolejnym sposobem, aby pozbyć się zapachu z lodówki. Umieścić kilka kawałków brykietów głęboko w lodówce.

Może to brzmi dziwnie, ale żwirek jest sprawdzonym środkiem pochłaniające zapachy. Jeśli umieścisz go w małej misce wewnątrz lodówki zużywają nieprzyjemnego zapachu neutralizator zapach. Kolejnym jest wanilia. Moczyć gąbkę w wodzie, wyjąć go i skropić odrobiną ekstraktu waniliowego. Umieść gąbkę głęboko w lodówce i pozostawić go tam na chwilę.