Należy pamiętać, że są różne potrzeby mycia biżuterii ze złota i innych biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Poniższe porady na biżuterię złota. Włóż w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej i płatków mydlanych. Na litr wody potrzebnej będzie 5 g i 50 g płatków mydła sodowego. Najlepszym ćwiczeniem sprzątanie w słoiku, ponieważ musi następnie wyłączyć i wstrząsnąć ok. 2 minuty.

Następnie spłukać biżuterię pod bieżącą wodą i wypolerować miękką pozłacana szmatką. Biżuteria wymaga szczególnej uwagi, ponieważ jest bardzo łatwo wytrzeć warstwę złota. Pocierać miękką szmatką zwilżoną w roztworze soku z cytryny i soli w wodzie. Jeżeli biżuteria jest po prostu zakurzony, po prostu umyć ją wodą mydłem. Jeżeli zobaczyć na czerwonym nalotem, mydło tu nie wystarczy – Przygotować roztwór soli ( 5 łyżeczki soli 1 litr wrzącej wody) i moczyć go w biżuterii.

U dołu i po bokach pojemnika częściowo umieścić folię aluminiową. Biżuteria zostanie skasowana takie same i będzie można zanurzyć go w świeżym roztworze, gdy zauważysz, że film nie ma żadnych więcej zanieczyszczeń. Na końcu obiektu czyszczącego muszą przemyto roztworem mydłem. Zamiast wodzie soli można użyć zwykłego wódki. Zanurzyć biżuterię w szklance alkoholu i pozostawić go na całą noc. Wódka można zastąpić colą. Zielony nalot usunąć kwas cytrynowy – wystarczy zanurzyć się w temacie. Jeśli najazd jest bez znaczenia, może to być na tyle cytryny. Zabrudzenia sok Usunąć rozworze amoniak z wody, wapna, lub umieszczenie ich w benzyny. Oczywiście równie dobrze można użyć specjalnego produktu do czyszczenia złota, lub zlecić czyszczenie złotnika.