Wraz z pozytywnym zdaniem swoistego „testu” jakim dla każdego kandydata jest rozmowa kwalifikacyjna przychodzi moment nawiązania umowy o pracę i tym samym rozpoczęcia właściwej realizacji obowiązków będących przedmiotem pracy. Rozmowa kwalifikacyjna ma to do siebie, że dla pracodawcy ma stanowić potwierdzenie predyspozycji kandydata zaś dla tego drugiego źródło informacji na temat zakresu wykonywanych obowiązków czy wysokości pensji przysługującej mu z tytułu ich wykonywania.

Jednak ten drugi aspekt w większości przypadków jest traktowany „po macoszemu” i wielu świeżo upieczonych pracowników zadowala się informacją na temat kwoty brutto jaka będzie im wypłacana. Jednak warto mieć świadomość, że prawdziwym miernikiem pensji wypłacanej do ręki jest kwota netto – czyli ta, którą dostajemy „na czysto” do kieszeni. Jak ją obliczyć? Z pomocą przychodzi kalkulator wynagrodzeń dzięki któremu w kilka chwil można w oparciu o sumę brutto wyliczyć wysokość pensji netto – czyli tej po potraceniu wszelkich składek, zaliczek na podatek, itd.

Kalkulator wynagrodzeń w tego typu obliczeniach świetne się sprawdza, dlatego warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki wpisując w nią taką właśnie frazę, czyli kalkulator wynagrodzeń aby zyskać dostęp do narzędzia, które w błyskawicznym czasie wyliczy nam realną wysokość pensji, zamiast tej którą widać tylko w ekonomicznych wskaźnikach…