Oczyszczasz powietrza Philips to obecnie jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku. Oczyszczacz ten łączy w sobie wiele przydatnych funkcji, które mogą ułatwić nam codzienne życie. Warto nieco bliżej zapoznać się z jego charakterystyką.

Wygląd oczyszczacza

Obecnie wiele nowoczesnych urządzeń wyposażonych jest w bardzo ciekawy design, a wszystko dlatego, że oczyszczacz ma być nie tylko przydatnym sprzętem, ale też elementem dekoracyjnym naszych pomieszczeń. Oczyszczacz Philips AC5659/10 posiada wymiary 33,5x45x32 cm. Wymiary są dość niewielkie, co jest ogromną zaletą, ponieważ urządzenie zajmuje naprawdę mało miejsca. Ponadto, możemy je umieścić w nierzucającym się w oczy miejscu. Oczyszczacz wykonany jest w opływowym kształcie, a obudowę z nowoczesnym wyświetlaczem wykończono w kolorze białym. Dość neutralny wygląd sprawia, że sprzęt ten wpasuje się w pomieszczenia urządzone w różnorodnym stylu. Również waga tego nowoczesnego urządzenia jest bardzo mała, gdyż wynosi jedynie 8,8 kilograma. Dzięki temu w łatwy sposób będziemy mogli go przenosić z miejsca na miejsce.

Trzy filtry, czyli dokładniejsze oczyszczanie

Oczyszczasz powietrza Philips AC5659/10 został wyposażony przez konstruktorów w trzy filtry. Filtr wstępny przeznaczony został do usuwania bardzo dużych zanieczyszczeń mechanicznych. Kolejnym filtrem jest tak zwany filtr HEPA, którego głównym zadaniem jest eliminacja zawieszonych pyłków oraz alergenów. Ostatnim filtrem, w jaki zostało wyposażone to nowoczesne urządzenie, jest filtr węglowy. To właśnie ten ostatni pozwala na skuteczną walkę z różnorodnymi zanieczyszczeniami gazowymi. Oczyszczacz wyposażony w filtr węglowy idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie pali się papierosy, czy emituje ogromną liczbę drażniących gazów. Przyjmuje się, że filtr węglowy można użytkować przez około rok, natomiast żywotność filtru HEPA producent określił na około dwa lata użytkowania.

Sposoby pracy oczyszczacza

Philips AC5659/10 pozwala na pracę w pięciostopniowej skali, którą można sterować ręcznie lub automatycznie. Urządzenie informuje nas również o stanie powietrza w naszym mieszkaniu. Proces ten odbywa się na dwa sposoby: przy pomocy numerycznego wskaźnika pyłu PM 2.5, który znajduje się na wyświetlaczu oraz na czterokolorowym pierścieniu. Każdy kolor wskazuje inny stan naszego powietrza, od optymalnej czystości po niedopuszczalne zanieczyszczenie. Oczyszczacz Philips AC5659/10 posiada również funkcje powiadamiania o zawartości alergenów w pomieszczeniu. Z urządzeniem możemy komunikować się przy użyciu Wi-Fi nawet z dużej odległości. Sieć Wi-Fi pozwala nam na włączanie i wyłączanie urządzenia, zmianę ustawień czy sprawdzanie stopnia zużycia filtrów.

Pozostałe parametry oczyszczacza

Oczyszczacz powietrza Philips określa wiele parametrów, które są dużo lepsze niż w większości innych tego typu urządzeniach. Model AC5659/10 jest w stanie przeczyścić w ciągu godziny maksymalnie 500 metrów sześciennych powietrza w naszym mieszkaniu. To wysokiej jakości urządzenie może oczyścić około 62,5 metra kwadratowego oraz 156,25 metra sześciennego powierzchni użytkowej. Jak na tak małe urządzenie to naprawdę zadowalające parametry, które sprawdzą się idealnie w każdym mieszkaniu. Producent określił głośność urządzenia w przedziale od 35 do 62 decybeli. Natomiast pobór mocy został określony do 82 watów. Do oczyszczacza powietrza Philips AC5659/10 producent dołącza dwuletnią gwarancję.

Jeżeli poszukujemy sprawnego, skutecznego i taniego oczyszczacza powietrza, powinniśmy wziąć pod uwagę omawiany model. Niewielkie wymiary oraz nowoczesny wygląd sprawią, że sprawdzi się on w wielu pomieszczeniach i wpasuje się w styl naszych wnętrz. Dzięki wyposażeniu w trzy filtry nasze mieszkanie zostanie oczyszczone z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Model AC5659/10 pozwoli nawet na oczyszczenie naszego powietrza z dymu papierosowego, który wbrew pozorom jest naprawdę trudny do usunięcia. Również możliwość automatycznego sterowania oraz liczne wskaźniki badające nasze powietrze to ogromna zaleta. Więcej informacji na temat tego urządzenia można znaleźć pod adresem – https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/philips-ac5659-10/.