Każdy kto ma skrzynkę pocztową stale otrzymuje oferty od przeróżnych firm pożyczkowych, które oferują szybkie pożyczki przez Internet. Działa ich w naszym kraju bardzo dużo, więc i starają się one ze wszystkich sił przyciągnąć do siebie klientów. To właśnie dlatego z tych maili, że pożyczka danej firmy jest najlepsza, najszybsza, darmowa, bez poręczycieli itp. Po prostu nic, tylko składać wniosek o pożyczkę i wydawać pieniądze. Ale zazwyczaj nic nie jest takie proste, dlatego zanim złożymy wniosek o pożyczkę online, dobrze wszystko przemyślmy i zastanówmy się, czy naprawdę tych pieniędzy potrzebujemy.

            Na pewno zaletą pożyczek online jest to, że można je dostać bardzo szybko. Zwykle już po kilkunastu minutach od złożenia wniosku, pieniądze znajdują się na naszym koncie. Gdy składamy wniosek, nie musimy nawet wychodzić z domu, gdyż wszelkie formalności załatwimy przez komputer. Nie ma tu poręczyciela, nie ma zaświadczenia o dochodach. Wydaje się więc, że wszystko wygląda wspaniale. Ale popatrzymy na to nieco inaczej, jeżeli zwrócimy uwagę na to, po jakim czasie pieniądze musimy oddać i jakie są koszty też pożyczki. Zazwyczaj chwilówki są udzielane na 30 dni. Nie jest to więc zbyt długi okres czasu i nie zawsze znajdziemy wystarczająca sumę, aby zadłużenie spłacić. A jeżeli tego nie zrobimy, to koszty zwiększają się jeszcze bardziej. A dodając to tego koszty początkowe, zauważymy, że nie jest to tania oferta. I co z tego, że większość firm pożyczkowych oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, skoro niewiele osób jest w stanie spłacić ją na czas. I wtedy pojawiają się kłopoty. Nie mamy z czego oddać długu, więc zwykle bierzemy następną pożyczkę. I tak powoli wpadamy w pętlę zadłużenia. Nikt nie chce nam już pieniędzy pożyczyć, my nie mamy z czego oddawać, do naszego domu puka komornik i zabiera wszystko, co ma jakąś wartość. Na pewno nie są to przyjemne chwile.

            Pożyczki przez Internet, kuszą nas ze wszystkich stron. Ale zanim złożymy wniosek o takie szybkie pieniądze, zastanówmy się dwa razy, czy warto. Mogą one bowiem szybko doprowadzić nas do wielkich problemów finansowych, których na pewno każdy z nas chciałby uniknąć.