W życiu oprócz dostatku dobór ważny jest też dostatek emocjonalny. W numerologii pragnienia serca są ściśle powiązane z samogłoskami, które ze względu na swój dźwięk mają niesamowitą moc. 

Podstawowymi samogłoskami alfabetu łacińskiego są A, E, I, O i U. Jest również Y, ale to osobna historia, bowiem w niektórych językach ta litera nie zawsze jest traktowana jako samogłoska. To właśnie w nich ukryte są nasze troski, pasje i pragnienia serca, których reprezentację liczbową można wyliczyć dodając do siebie wartości samogłosek występujących w nazwisku.

Nasze dusze skrywają wiele tajemnic, a wśród nich są pragnienia serca, czyli najskrytsze marzenia związane z uczuciami, ambicjami i wszystkim tym czego szczerze pragniemy przez pryzmat uczuć. Pragnienia serca są głęboko związane ze ścieżką życia – nic dziwnego, ponieważ to właśnie nasze marzenia determinują nasze działania.

Liczba pragnienia serca ujawnia również ludzkie skłonności i tendencje, dlatego nie wolno tego ignorować. Jest to część naszej tożsamości i duszy, a każdy jej element zasługuje na odpowiednią oprawę i zainteresowanie.