Zakupy online to obecnie najwygodniejsza forma zaopatrzenia się w produkty, których nie mamy w danym momencie pod ręką w okolicznym sklepie, a które bez wychodzenia z domu w łatwy i szybki sposób możemy nabyć. Jednak mimo wielu zalet wciąż niosą za sobą pewne ryzyko jakim jest możliwość natrafienia na nieuczciwego kontrahenta, a co za tym idzie w konsekwencji utratę pieniędzy lub towaru.

Perspektywa łatwego zarobku podpartego działaniem niezgodnym z prawem wciąż kusi wielu ludzi szukających w sieci okazji na ,,łatwą kasę’’, często nie zastanawiając się nad sankcjami, które prędzej czy później ich spotkają. Serwis allegro z racji swej specyfiki jest chyba miejscem gdzie można spotkać najwięcej oszustów. W wielu przypadkach poza wyrafinowanymi recydywistami swojego szczęścia próbują także niepełnoletni, nie zważając na fakt, że ich działanie przyniesie więcej szkody niż pożytku. Ni sposób zapobiec wszystkim ewentualnym oszustwom, bo i trudno je przewidzieć – ale allegro posiada bez wątpienia wystarczające narzędzia do tego, aby takim zdarzeniom skutecznie przeciwdziałać poprzez szybkie namierzanie nieuczciwych kontrahentów czy to poprzez adres ip czy poprzez serwer hostingowy. Zatem potencjalny złodziej może sam sobie odpowiedzieć czy opłaca się ryzykować dla kilkuset złotych?

Dla recydywistów może to nie mieć znaczenia, bo działają zupełnie świadomie. Jednak młody człowiek, który liczy, że mu się uda wywinąć powinien głęboko się zastanowić nad tym czy faktycznie kolizja z prawem jest tym co jest mu do ,,szczęścia’’ potrzebne…